Testosteron

 Testosteron: jaké jsou jeho účinky a vliv na mužské tělo?

Dalo by se říci, že základem každého muže je testosteron . Nebo jinak, bez testosteronu není muž mužem.

Obsah článku

 1. O co se jedná
 2. Funkce
 3. Testosteron a ženy
 4. Účinky
 5. Vliv testosteronu
 6. Jeho zdroje
 7. Produkty s testosteronem

Co je to

Testosteron-zloženie

Jde o mužský pohlavní hormon , který je přirozenou složkou mužského těla. Jeho tvorbu zajišťují varlata a částečně nadledviny. O jeho produkci a vylučování se stará zase jiný hormon – luteinizační, který se nachází v adenohypofýze. Testosteron můžeme považovat za jeden ze základních rozdílů mezi mužem a ženou.

 Funkce a vliv

Ovlivňuje a působí na primární i sekundární znaky muže jako velikost pohlavního orgánu, růst svalové hmoty, zarůstání a pod. U mužů se vyskytuje v malých množstvích i estrogen. Stejně je to s testosteronem u žen.

V posledních desetiletích můžeme považovat za největší objev vzhledem funkc a vlivu testosteronu to, že neovyplvňuje jen vzhledové rysy muže, ale má zásadní vliv i na jeho myšlení.

Jeho tvorba nejvíce narůstá v období puberty, kdy ovlivňuje vnější znaky. Znaky myšlení už od těhotenství.

 Jak je to s testosteronem u žen

Základní hormon pro sexuální vývoj je u žen tzv. estrogen . Jde o hormon, který vzniká ve vaječnících z tzv. váčků. Malé množství estrogenu se nachází iu mužů.

Nyní však zpět k tomu, jak je to s testosteronem u žen. Jeho vysoký výskyt u něžného pohlaví způsobuje prakticky pouze problémy. (Stejně je to is estrogenem u mužů)

U žen vyvolává zarůstání, akné, narušuje menstruaci a dokonce v extrémních případech může vést až k neplodnosti a smrti.

Ve zkratce, jaký je prospěšný mužem, tak je škodlivý ženám.

 Účinky

Jak vyplývá z předchozí části, muži jsou díky testosteronu tím, čím opravdu jsou. Můžete si přečíst ty nejzásadnější změny, které u nás dostatek tohoto hormonu vyvolává.

 • rozdílné myšlení od žen
 • více logiky ale méně zdravého strachu
 • velikost pohlavního orgánu
 • zarůstání
 • růst svalové hmoty
 • více síly a fyzické energie
 • psychická pohoda
 • sexuální chuť a dominance
 • pevnější a delší erekce
 • větší produkce spermií
 • méně závažných onemocnění

Vliv na erekci

testosterón-erekcia

 

Když mluvíme o testosteronu a erekci jeho vliv je více než jen klíčový . Potřebu po vysoké resp. optimální hladině můžeme rozdělit na dvě období, a to buď v pubertě nebo následně během celého sexuálního života. Jak bylo zmíněno, víkem jeho hladina klesá a tím i chuť na sex, schopnost dosahovat erekci a orgasmus.

 Zdroje testosteronu

Z různých důvodů může být u mužů hladina tak důležitého hormonu pro jejich mužnost nižší. Ať už to je věkem, zdravotním stavem nebo je třeba ji zvýšit z jiného důvodu.

Je ale několik zdrojů a forem, odkud můžete testosteron čerpat.

 • Přírodní testosteron

Tento typ můžeme získat z různých rostlin vyskytujících se v přírodě. Tou nejznámější je pravděpodobně Tribulus terretris, tedy Kotvičník zemní . Bylo množstvím vědeckých výzkumů prokázáno, že požívání této rostliny má zásadní vliv na tvorbu a množství (zvýšení až o 20-30%) testosteronu u muže. Tato rostlinka bývá i základem přírodních výživových doplňků na erekci. (Například Erexan či Zerex ). Může být ve formě tablet či prášku. Tedy buď samostatně nebo je částečnou složkou v produktu.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...
 • Chemický testosteron

testosterón-svaly

 

Je získaný chemickým postupem, jeho koncentrace je samozřejmě vyšší jako v přírodních složkách. Kdo potřebuje vysoké a akutní dávky, je pro něj vhodnější. Naopak, pokud si chce jen někdo zlepšit svůj stav v určité oblasti, třeba sáhnout po přírodním . Takový testosteron je možné získat pouze u lékaře na předpis.

 Produkty pro zvýšení hladiny

Přírodní výživové doplňky na tvorbu testosteronu se aktuálně těší velké oblibě u mužů. Přírodní produkty můžeme v zásadě rozdělit do dvou skupin.

 1. skupina je priroritne zaměřena na zvýšení tvorby testosteronu a stým spojené výhody, které vyšší hladina v krvi přináší (Primulus)
 2. skupina, je zaměřena na jiný problém, který ale souvisí i s nízkou hladinou testosteronu. Jde například o produkty na erekci a zvýšení libida. Tyto doplňky mívají často v obsahu rostliny jako Tribulus či Maca, které mají přímí vliv na zvýšení jeho hladiny a tím zlepšují sexuální výkon, sílu erekce či délku pohlavního styku.

Primulus

primulus exkluziv

Doplněk stravy Primulus je aktuální novinka ze sousední České republiky. Tento výživový preparát je speciálně navržen pro muže. Jde o komplex vitamínů, minerálů a bylinných složek pro zlepšení mužské síly, pohlavní chuti, zlepšení zdravotního stavu ale hlavně na zvýšení tvorby testosteronu. Patří do první skupiny popsané výše.

Jde o naprosto unikátní preparát, který svým složením nemá u nás konkurenci. Obsahuje až 150 mg Tribulus v jedné tabletě.

Užívání je zcela jednoduché, stačí 2 tablety na den a díky tomu, že obsahuje až 60 tablet, vydrží Vám bez problémů 1 celý měsíc

Složení:

 • Tribulus terrestris, Fengreek, Extrakt z pepře
 • Vitamíny C, D3 a B6
 • Zinek a Hořčík

Primulus stojí pouze 550 kč , což je zcela běžná cena, dokonce většina výživových doplňků nevydrží ani dva týdny!

 Prodej a cena testosteronu

Jak jsme zmínili, jsou dvě možnosti jak se k němu dostat. Jedna cesta je prostřednictvím lékaře a receptu. Lékař Vám však určitě nepředepíše testosteron jen proto že chcete mít např. větší svaly.

Druhá varianta je ho koupit v menších dávkách. Může být prodáván ve formě injekcí nebo tabletách.

Cena se pohybuje od 80 do 4000 kč.

Podpora libida přes testosteron

Další dva produkty patří do druhé skupiny přírodních doplňků. Jsou vhodné pro ty, který svůj testosteron potřebují zvýšit hlavně kvůli lepší erekci nebo celkové schopnosti mít sex, a hlavně ho chtějí mít častěji.

Ejoy Ejoy
Nejnovější přípravek eJoy, který je vyroben v Anglii, Vás okamžitě nakopne k sexuálním výkonem. Přečíst si o přípravku eJoy
Zerex Zerex
Zerex je v Česku dlouholetý reprezentant silné erekce a zvýšeného libida. Přečíst si o přípravku Zerex

Pro muže je život s testosteronem prostě lepší! Pokud máte navíc podned na diskusi, případně nějakou otázku, podělte se o ni ve fóru pod článkem. Můžete odpovědět už na položenou otázku a pomoci ostatním. Diskuse je plně anonymní.

Testosteron
4 (80%) 3 votes

No Responses

Zanech svůj názor

TOPlist