Sexuolog – co o něm potřebujete vědět?

Co je prací sexuologa?

sexuolog

Sexuolog může být psychiatr, manželský nebo rodinný terapeut, psycholog nebo klinický sociální pracovník. Je to člověk který je speciálně vyškolen v metodách léčby v oblasti sexu, ještě mimo minimálních školení o sexualitě, které jsou potřebné pro provádění každé z této licencí.

Existuje několik postgraduálních studií v USA, které se specializují na školení v oblasti sexuologie. Někteří lidé si vybírají cestu samo studia a následně se účastní různých výročních konferencí organizací zabývajících se sexuologií. Konkrétně v Americe existuje několik časopisů, které jsou výhradně věnovány pohlavnímu výzkumu a sexuologií. Existuje asi šest významných organizací, které pořádají konference a školení v této oblasti.

Návštěva u sexuologa

sexuolog-ako-poradca

Navštívit sexuologa je stejné jako návštěva u gynekologa při gynekologických problémech, není to nic zač bychom se měli stydět. Je lepší navštívit s takovým problémem právě sexuologa jako například psychologa. Ano oba jsou školený v této oblasti a rovněž to neznamená, že psycholog by Vám nevěděl poradit se sexuální problémem, avšak sexuolog je školený výhradně na tuto oblast.

Sexuologové mají obvykle několik možností jak zacházet s konkrétním problémem, když je někdo navštíví. Vždy je to bráno na bázi osobního názoru, nebo zkušeností, důležité je, že každý případ je šitý na míru a ke každému problému je třeba přistupovat individuálně. Sexuologové nejsou lidé, kteří vám pohrozí, že musíte mít více sexu v případě pokud jej chcete méně. Využívají se zde různé metody a terapie, které pomohou daný problém vyřešit.

 

On-line poradenství

V sexuologii je tento druh či forma komunikace stále důležitější. Protože je tento problém delikátní, často je možné, že někdo má problémy nebo otázky. V zásadě můžeme rozlišovat tři typy on-line konzultací.

  1. Bezplatné konzultace – například internetové fórum, které částečně slibuje konzultaci nebo Odpovědi odborníka. V tom horším případě odpovídají jen obyčejný lidé bez reálného vzdělání (byť podobná zkušenost může být nepochybně nápomocná), v tom lepším se tam ten odborník dostaví a stihne alespo% n v krátkosti na problematické otázky odpovědět. Často se však jedná o jednorázovou a podrobnější komunikaci.
  2. Konzultace na základě podnětu – máme tím na mysli hlavně větší zpravodajské portály, které dohodnou setkání s odoborníkom, udělají na to značnou reklamu, dohodnou se na určitou hodinu a na jedné straně jste vy a na té druhé skutočnej odborník z praxe. Je to dobré, protože jste si jisti, že tam je skutečný odborník a je to zdarma. Nevýhodou je však že většinu se k vaším problémem ani nedostane z důvodu že kromě vás se poptává možná další stovka lidí a opět dostanete maximálně jednorázovou odpověď.
  3. Placené konzultace – největší nevýhoda, kterou už víte. Ano, je to proto, že musíte platit. Ale můžeme říci, že skončí s touto nevýhodou. A přínosy spočívají především v odbornosti, přesnosti a detailním odpojení zdravotního problému.
    možnosti

Můžeme se rozhodnout mezi zahraničním a domácím odborníkem, pokud se tedy chceme předběžně vyhnout přímé návštěvě a myslíme si, že náš problém víme zkonzultovat online. Přestože budete možná překvapen, ale na slovensku máme vůči světu nadstandardní a při správném lékaři i vysoce kvalifikovanou péči. Ze zahraničí by se dala doporučit stránka https://www.diagnose.me/cz/ ale to spíše pokud máte například nějakej RTG snímek nebo lékařskou zprávu, trpíte vážným problémem a podobně. Nejde o přímou konzultaci, ale za účelem odborného posouzení zašlete své zdravotní záznamy. Cena se pohybuje od 3000 Kč a strop pro multi-konzultace několika lékařů až 45 000 Kč.

Zerex Ultragold

zerex ultragold

Ultragold od Zerexu je preparát pro muže, který začínají trpět na následky andropauzy a problémů s ní spojených. Důvodem je především nedostatečná erekce a snížená produkce testosteronu. Testosteron a jeho nedostatek způsobují většinu problémů s andropauzem.

Balení obsahuje až 120 tobolek a musí se užívat alespoň 3 měsíce k regeneraci těla. Jedna tableta je užívána denně ráno a jeden večer. Cena je pouze 65 eur za dva měsíce.

Složení:

  • Maca, Tribulus terrestris, Schizandra chinensis
  • Zinek, vitamín b2, b6, b12 a měď

Ultragold je určen k dlouhodobému použití, takže se nemusíte obávat vedlejších účinků přírodních složek!

 

Sexuolog jako poradce

Mnoho lidí však předpokládá, že jakmile se ve vztahu upraví problémy v oblasti sexu, tam rázem vymizí všechny problémy. Zde je třeba aby se přišlo na všechny problémy které se ve vztahu vyskytují a vyřešili se všechny postupně. Hlavní je najít konkrétní zdroje těchto problémů.

Stejně je to i v případě chápání jednomyslnosti v oblasti pohlaví, zejména pokud jde o přijetí sexuální orientace. Žádný sexuální terapeut se nebude snažit léčit homosexualitu – i když existují i jiní praktici v oblasti duševního zdraví, kteří se o toto pokoušejí.

Sexuolog se snaží ukázat pozitivní náhled a to jaký blahodárný vliv může mít sexualita na životy lidí obecně. Sexuologové se snaží problémy řešit z vědeckého hlediska, nikoli z ideologického.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...
Sexuolog – co o něm potřebujete vědět?
5 (100%) 5 votes

Zanech svůj názor

TOPlist