sexuolog

Sexuolog – co o něm potřebujete vědět?

Co je prací sexuologa?

sexuolog

Sexuolog může být  psychiatr, manželský nebo rodinný terapeut, psycholog nebo klinický sociální pracovník.  Je to člověk který je speciálně vyškolený v metodách terapie v oblasti sexu, ještě mimo minimálních školení o sexualitě, které jsou potřebné pro provádění každé z této licencí.

Obsah článku

  1. Návštěva u sexuologa
  2. Slovenskí odborníci
  3. Online poradenstvo

Existuje několik postgraduálních studií v USA, které se specializují na školení v oblasti sexuologie. Někteří lidé si vybírají cestu samo studia a následně se účastní různých výročních konferencí organizací zabývajících se sexuologií. Konkrétně v Americe existuje několik časopisů, které jsou výhradně věnovány pohlavnímu výzkumu a sexuologii . Existuje asi šest významných organizací, které organizují konference a školení v této oblasti.

Na slovensku je sexuolog obvykle specialista na řešení sexuálních dysfunkcí a částečně terapeut , pokud problém v partnerství vzniká na základě problémové sexuality.

Tedy jeho úkolem je léčit především fyzické a částečně psychické problémy v sexualitě na základě vědeckých poznatků.

sexuolog-ako-poradca

Navštívit sexuologa je stejné jako návštěva u gynekologa při gynekologických problémech, není to nic zač bychom se měli stydět. Je lepší navštívit s takovým problémem právě sexuologa jako například psychologa. Ano oba jsou školený v této oblasti a rovněž to neznamená, že psycholog by Vám nevěděl poradit se sexuální problémem, avšak sexuolog je školený výhradně na tuto oblast.

Sexuologové mají obvykle několik možností jak zacházet s konkrétním problémem, když je někdo navštíví. Vždy je to bráno na bázi osobního názoru nebo zkušeností, důležité je, že každý případ je šitý na míru a ke každému problému se musí přistupovat individuální . Sexuologové nejsou lidé, kteří vám pohrozí, že musíte mít více sexu v případě pokud jej chcete méně. Využívají se zde různé metody a terapie, které pomohou daný problém vyřešit.

Slovenskí odborníci v oblasti sexuologie

Mudr. Kubiš

Tento lékař se prezentuje hlavně přes svou stránku http://www.androlog.sk/. V popisu uvádí že je sexuolog-androlog i urolog. Specializuje se na léčbu erektilní dysfunkce pomocí rázové vlny, kde uvádí že má až 80 procent v úspěšnosti léčby. Dále se specializuje na vztahové problémy v oblasti sexuality a celkově věci s tím související. Pokud bychom však měli vyhodnotit i vaše zkušenosti, které jsou na internetu snadno dostupná tak bychom ho pravděpodobně nedoporučili. Vzpomínáte při něm charakterové vlastnosti jako: arogatný, nelidský, urážlivý, nekomunikativní …

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Mudr. André

Lékař Ivan André je psychiatr, který svou odborností zasahuje do oboru sexuologie. Je velmi náročné zhodnotit tohoto lékaře. Převážně se setkáváme s pozitivními ohlasy (např. Často vystupuje v TV SME), najdou se však i opačné, ve kterých se apeluje na jeho,, přehnanou víru,, kde jako jeden pacient napsal, že když neposloucháte zavolá na vás i faráře .. . Zkušenosti si můžete sami přečíst ZDE .

Mudr. Korček

Jde o primáře Nitranské fakultní nemocnice. Specializuje se na urologické problémy. V tomto případě platí, že i když je celkový rating nitranské nemocnice poměrně špatný tohoto lékaře musíme hodnotit odlišně. Jeho soukromou urologickou ambulanci najdeme i ve Vráblech, kde však podle našich informací pracuje pouze jeho kolega. Takže za ním musíte přijít do přímo do nemocnice.

Nebudeme ho hodnotit, neboť nemusíme, to o jakou kapacitu v oboru jde si pozorně ve vašich hodnoceních.

Závěr: Lékařů jsme vybírali namátkově, hodnocení jste psali VY. V budoucnu uděláme určitě širší výběr, díky kterým se budete moci lépe zorientovat.

Online poradenství

V oblasti sexuologie má takový typ nebo forma komunikace stále větší význam. Jelikož jde o choulostivé a často krát možná pro někoho trapné problémy nebo otázky. V zásadě víme rozlišovat 3 typy online konzultací.

 Konzultace zdarma – může to být například nějaké internetové fórum, které částečně slibuje konzultace resp. odpovědi od odborníka. V tom horším případě odpovídají jen obyčejný lidé bez reálného vzdělání (byť podobná zkušenost může být nepochybně nápomocná), v tom lepším se tam ten odborník dostaví a stihne alespoň v krátkosti na problematické otázky odpovědět. Často je to však jednorázové a k podrobné komunikací už nepřijde.

Konzultace na základě podnětu – máme tím na mysli hlavně větší zpravodajské portály, které dohodnou setkání s odoborníkom, udělají na to značnou reklamu, dohodnou se na určitou hodinu a na jedné straně jste vy a na té druhé skotočne odborník z praxe. Je to výhodné protože máte jistotu že je tam skutečně odborník a je to zdarma. Nevýhodou je však že většinu se k vaším problémem ani nedostane z důvodu že kromě vás se poptává možná další stovka lidí a opět dostanete maximálně jednorázovou odpověď.

Placená konzultace – největší nevýhodu už jistě tušíte. Ano je to proto, že musíte platit. Ale dá se říci, že při tomto nevýhody končí. A benefity spočívají hlavně v odbornosti, přesnosti a v detailním odkomunikovaná zdravotního problému.

Možnosti

Můžeme se rozhodnout mezi zahraničním a domácím odborníkem, pokud se tedy chceme předběžně vyhnout přímé návštěvě a myslíme si, že náš problém víme zkonzultovat online. Přestože budete možná překvapen, ale na slovensku máme vůči světu nadstandardní a při správném lékaři i vysoce kvalifikovanou péči.

Ze zahraničí by se dala doporučit stránka https://www.diagnose.me/sk/ ale to spíše pokud máte například nějaký snímků nebo lékařskou zprávu, trpíte vážným problémem a podobně. Nejde o přímou konzultaci, ale vy odešlete své zdravotní záznamy k posouzení odborníkovi. Cena se pohybuje od 2600 kč a strop při multikonzultácií více lékařů do 39000 kč.

Na slovensku existuje poměrně nová platforma tzv. Rodinný lékař, který sdružuje odborníky a velmi rychle a efektivně dokážete svůj problém řešit. Máte několik možností od přímé telefonické komunikací, kde je cena 55 kč/min . Dále po registraci si víte paušálně platit rady od 260 kč/měsíčně a určitě nejvýhodnější balík se je v cenové relací 3900 kč až pro 4 osoby.

Zerex Ultragold

zerex ultragoldUltragold od Zerexu je preparát pro muže, který začínají trpět na následky andropauzy a problémů s ní spojených. Jde hlavně o slabou erekci a sníženou tvorbu testosteronu . Testosteron a jeho nedostatek způsobuje většinu problémů při andropauze.

Balení obsahuje až 120 kapslí, a je nutné jej užívat alespoň 3 měsíce, aby se tělo zregenerovalo. Denně se užívá jedna tableta ráno a jedna večer. Cena je pouze 1700 kč na dva měsíce.

složení:

  • Maca, Tribulus terrestris, Schizandra chinensis
  • Zinek, Vitamín b2, b6, b12 a Měď

Ultragold je stvořen k dlouhodobému užívání, takže vedlejších účinků z přírodních složek se nemusíte obávat!

Sexuolog jako poradce

Mnoho lidí však předpokládá , že jakmile se ve vztahu upraví problémy v oblasti sexu, tam rázem vymizí všechny problémy. Zde je třeba aby se přišlo na všechny problémy které se ve vztahu vyskytují a vyřešili všechny postupně. Hlavní je najít konkrétní zdroje těchto problémů.

Stejně je to iv případě chápání jednomyslnosti v oblasti pohlaví, zejména pokud jde o přijetí sexuální orientace. Žádný sexuální terapeut se nebude snažit léčit homosexualitu – i když existují i ​​jiní praktici v oblasti duševního zdraví, kteří se o toto pokoušejí. Je však třeba podotknout, že zcela zbytečně, protože homosexualita byla odstraněna ze seznamu nemocí organizace WHO již před mnoha lety.

Sexuolog se snaží ukázat pozitivní náhled a to jaký blahodárný vliv může mít sexualita na životy lidí obecně. Sexuologové se snaží problémy řešit z vědeckého hlediska, ne z ideologického .

Zanech svůj názor

TOPlist