Menopauza – strašák žen

menopauza

Menopauza je definována jako období bez menstruace. Věk , ve kterém se menopauza objeví se může individuálně lišit ale obvykle se vyskytuje v pozdních 40-tých letech nebo začátkem 50-tých let vašeho života

Je velmi pravděpodobné že s menopauzou pocítíte mnoho změn ve svém životě . Příznaky jsou výsledkem snížené produkce estrogenu a progesteronu ve vaječnících. Příznaky mohou zahrnovat návaly horka, nárůst hmotnosti nebo vaginální suchost. Vaginální atrofie přispívá k suchosti vagíny. Tím se může vyskytnout zánět a zředění vaginálních tkání, což zvyšuje nepohodlný a často nepříjemný sexuální styk.

Celkově se snižuje chuť na sex [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] i vzrušivost , kterou má na svědomí snížená tvorba již zmíněného estrogenu.

Obsah článku

[wp-svg-icons icon=“bullhorn“ wrap=“i“]  Menopauza, někdy nazývaná také klimakterium, je období ve kterém žena začíná nepravidelně krvácet až přijde k poslední menstruaci. Její charakteristickým znakem je hormonální nerovnováha.

Je několik období do kterých spadá menopauza:

  • Premenopauza – období předcházející menopauze
  • Menopauza – poslední menstruace, trvalé vymizení menstruace z důvodu ztráty hormonální aktivity vaječníků
  • Perimenopauza – období bezprostředně před menopauzou a do jednoho roku po menopauze
  • Postmenopauza – období vyhaslé funkce vaječníků začínající jeden rok po menopauze
Tip pro Vás
Hledáte preparát k odstranění příznaků menopauzy? Menox 45 je účinným a přírodním řešením! Chci si přečíst o Menox… [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…

Období menopauzy je u většiny vnímáno velmi negativně. Není se ale čemu divit. Až 80 procent žen má v tomto období problémy. Některé jsou lehčího charakteru, jiné zase můžeme označit za velmi vážné. Menopauza zvykne přicházet kolem 50-tého roku života, přičemž její trvání je průměrně 5-10 let.

Premenopauza a Perimenopauza

Nebo jinak řečeno období před a bezprostředně před menopauzou.

Během perimenopauzy začne vaše tělo přechodem do menopauzy. To znamená, že produkce hormonů z vaječníků začíná klesat. Můžete začít projevovat některé příznaky běžně spojené s menopauzou, jako jsou návaly horka. Váš menstruační cyklus se může stát nepravidelný, ale během perimenopauzy se nezastaví.

Když úplně přestanete mít menstruační cyklus po dobu 12 po sobě následujících měsíců, vstoupili jste do menopauzy.

Předčasná menopauza

Aktuálně se objevuje předčasná menopauza mnohem častěji než před dekádou. Statistika je nepříjemná neboť zasahuje už každou 20 ženu v rámci populaci. V současnosti nejsou výjimkou mladé ženy, které nedosáhly ani 20 rok svého života. často je to způsobeno špatným životním stylem a nedostatkem tukové tkáně, což tvorbě estrogenů neprospívá. Je proto důležité, aby si mladé ženy uvědomili že ideální postava může velmi uškodit – výsledek z toho je nekompromisní = už nikdy nebudete mít dítě!

V menopauze se mohou projevit tyto syndromy:

1. Vegetativní: Několik minutové návaly, trvající od 2 do 5 minut a doba trvání je přibližně 5 let.
2 . Organický: Nastávají velké změny i na ohanbí, zmenšuje se ochlupení. V rámci pochvy nastává zužování průchodu, sliznice bývá sušší a často nastává i krvácení z důvodu nízké schopnosti vlhčit. Svou velko mění i děloha. Objevuje se stresová inkontinence, příčinou jejíž jsou slabší svaly pánevního dna. Klesá úroveň estrogenů a s ním spojené vypadávání vlasů, zda horší kvalita pokožky a nehtů. Začínají převládat androgeny, které způsobují například zarůstání na tváři.
3. Metabolický: Jeho hlavním projevem je řídnutí kostí což může způsobit i zlomeninu nejen obratle.

Zdravotní potíže v menopauze

Jeden z nejčastějších příznaků menopauzy jsou návaly nebo tzv. veder. Trpí jimi až 75 procent žen v tomto věku. Často doprovázeným jevem je zčervenání pokožky a nadměrné pocení. Není výjimkou když se vyskytuje i několik let. Dalším častým příznakem je i zhoršení psychického stavu , jak časté změny nálad a způsoby chování a dokonce se mohou dostavit těžké deprese. Z pohledu metabolismu zase dochází k horšímu spalování tuků a s tím spojené i srdečně-cévní onemocnění či osteoporóza.

Shrnutí:

  • návaly,
  • bušení srdce,
  • nespavost,
  • nervová slabost, (časté podráždění)
  • deprese,
  • biologické změny na děloze,
  • suché sliznice hlavně pochvy,
  • častá inkontinence,
  • různé změny na pokožce,
  • řídnutí kostí,
  • metabolické změny v rámci cholesterolu, zvyšuje se riziko náhlých cévních příhod nebo infarktu myokardu apod.

Návaly horka v menopauze

Asi 75 procent žen pocítí návaly (z angl. Hot flash tzv. Horké záblesky) během menopauzy, což z nich dělá nejčastější symptom, který se vyskytuje u žen v menopauze. Během dne nebo v noci se mohou vyskytnout horka. Některé ženy mohou také mít bolest svalů a kloubů či známé změny nálady.

Jelikož se menopauza odehrává většinou okolo 50 tého roku života, je obtížné určit a spojit některé symptomy s menopauzou, neboť mohou úzce souviset i se samotným procesem stárnutí.

Během návalu tepla budete pociťovat, jako kdyby jste provedli nějakou fyzickou práci a vaše tělo pociťuje nárůst teploty. Tato zvýšená teplota se vztahuje většinou pouze na horní část těla a někdy můžete na pokožce pozorovat fleky nebo skrvny – bělejší a začervenanejšie místa na pokožce. Tento nával tepla by mohl vést k pocení, bušení srdce a způsobuje také závratě.

Když nával tepla ustoupí, může vám najednou přijít chladno.

Návaly horka se mohou u každé ženy vyskytovat v jiném časovém rozestupu – některé ženy nezažijí tyto návaly ani jednou a některé jejich pociťují několik krát denně během několika let.

Okolnosti, které mohou spouštět návaly:

  • konzumace alkoholu nebo kofeinu
  • kořeněná jídla
  • pocit stresu
  • být v horkém prostředí
  • Nadváha a kouření

Několik technik může pomoci snížit vaše horka a jejich příznaky:

  • Oblékejte se pokud možno vzdušně a použijte ventilátor v domácím nebo kancelářském prostoru.
  • Proveďte dechová cvičení na snížení projevu během návalu tepla
  • Léky jako antikoncepční pilulky, hormonální léčba nebo dokonce jiné předpisy vám mohou pomoci snížit návaly horka. Obraťte se na svého lékaře, pokud máte problémy se správným návalem veder.

Jelikož jde o velmi nespecifické příznaky nemusí vám pomoci konkrétní léky či doplňky. V tomto případě je třeba spíše zkoušet a poradit se s lékařem nebo lékárníkem.   Dobrou volbou může být Menox 45[wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“].  

Léčba

Dalo by se říci, že jsou dvě formy možného léčení, tzv. hormonální a nehormonální Léčba a. Při hormonální léčbě se doporučuje podávání ženských pohlavních hormonů jako jsou estrogeny, gestageny, SERM (selektivní modulátory estrogenových receptorů), SEEM (selektivní modulátory estrogenových enzymů). Tímto se výrazně snižuje síla i frekvence príznakov- pocení, návalů horka, deprese, bušení srdce, urologických potíže, suchosti pochvy, osteoporózy aj.

 

Pro ženy

Aphrodisia V Aphrodisia V
Aphrodisia V je speciálně navržen přírodní přípravek na zvýšení libida u žen. Podpoří jejich sexualitu i chuť na sex. Přečíst si o přípravku Aphrodisia V [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

Nehormonální léčba zase spočívá ve zdravém životním stylu av užívání různých podpůrných látek a vitamínů . Díky aktivnímu životnímu stylu, zdravému stravování, a kombinaci cvičení a častého pohybu můžeme výrazně ovlivnit fyziologické projevy menopauzy.

Menox 45

menox 45Menox 45 je výživový doplněk pro ženy, které trpí příznaky menopauzy. Unikátní a bohaté přírodní složení eliminuje a mírní následky, které způsobuje menopauza.

Už po deseti dnech užívání Menox se Vaše příznaky začnou zmírňovat . Doporučené užívání je 1 tabletky ráno s jídlem (po jídle.)

Složení:

  • květoucí vrcholek hlohu
  • Kořen ploštičníku hroznovitého
  • Červené květenství jetele lučního
  • Řeřicha peruánská

Menox je navržen k dlouhodobému užívání, takže se nemusíte obávat vedlejších účinků. Je dostupný bez lékařského předpisu.

Z pohledu podpůrných látek jde o užívání fytoestrogeny v, rostlinných látek které se svým složení podobají estradiolu a významně se nacházejí např. ve vybraných typech ovoce (maliny, jahody). Na závěr ještě nemůžeme zapomenout ani na vitamíny, které také prospívají zdraví hlavně v tomto období.

O podobném a přírodním způsobu léčby jsme se věnovali i v naší recenzi o produktu Menox 45.

 Těhotenství a menopauza

Příznaky těhotenství a menopauzy jsou dost podobné. Vynechaná menstruace, únava, nepříjemné pocity. Mnoho dám po čtyřicítce si myslí, že už přichází menopauza. Nicméně může to být i těhotenství. Může se to zdát jako něco, s čím se jen velmi těžko vyrovnává, ale faktem je, že maminek po čtyřicítce je velké množství. I když se to jeví jako riziko, nemusí to tak být. S vyspělou medicínou a zvýšenou kvalitou života je porod a výchova nového potomka iv pokročilejším věku poměrně jednoduchou věcí.

Netřeba se toho bát,   máte vysokou šanci na pohodové těhotenství a zdravé dítě  . Stačí se vzdát všech neřestí jako například alkoholu, cigaret a stresu . V podtsate třeba najet na stejný životní styl, jako kdyby jste byli těhotná ve třiceti.

Bylinky

Ploštičník hroznatý – považuje se za hormonální léčivo z bylinek .. Vyrovnává hormony v těle prostřednictvím fytoestrogenů, které obsahuje. Účelným způsobem neguje, resp. zmírňuje bolesti při menštruáci.í

Srdečník obyčejný – lehké přírodní antidepresivum, které ženy v tomto období potřebují. čili zklidňuje a chrání i Vaše srdce,

Vitex jehněčí – napomáhá vyrovnávání hormonů spolu s příznivým vlivem na tvora progesteronu. Upravuje menstruační křeče a akné.

Angelika čínská – řeší chudokrevnost, léčí myomů a reguluje hladinu ženských hormonů.

Překonali jste menopauzu? Podělte se s námi o Vaše zkušenosti a pomozte tak dalším ženám.

3.7/5 - (15 votes)

3 komentáre

  1. Jana 16. marca 2016
    • Marie 15. apríla 2016
  2. Terka 28. júna 2016

Zanech svůj názor

TOPlist