Erekce

Erekce je prakticky základní proces u mužského pohlavního údu v rámci spojení se sexualitou.   Bez erekce není možný pohlavní styk, orgasmus a ejakulace  . Naneštěstí mnoho mužů všech věkových kategorií trpí různými poruchami erekce, které se však naštěstí dají léčit.

Obsah článku

  1. O erekci
  2. O slabé erekci
  3. Jak ji posílit

Co je to erekce?

S toporenie penisu nebo jeho erekce (postavnie pohlavního údu, často se používá také ve spojení s klitorisem) je zduření penisu nebo klitorisu při pohlavním vzrušení. Můžeme to považovat za stav, vrámci kterého nastává plnění penisu krví . Děje se to prostřednictvím topořivých těles které mají houbovité tkáň, díky kterým se dokáže do penisu relativně rychle nahrát potřebné množství krve pod určitým tlakem. Když je tento proces na konci, penis by měl být pevný, stojící a větší než do šířky tak i do délky.

Jak vzniká?

Je způsobena přesunem krve do penisu ve chvíli, kdy muž pocítí sexuální vzrušení. V té chvíli se zvýší srdeční tep, zvýší se krevní tlak a zintenzivní se dech. Aby mohlo nastat ztopoření penisu, vydá centrum erekce povel tepnám aby se rozšířily. Ty následně příjmu více krve a penis se zvětší.

Erekce trvá po celou dobu sexuálního aktu a končí orgasmem = výronem semene . Ejakulát se skládá ze spermií z nadvarlat a sekretu z prostaty. Po smíchání procházejí močovou trubicí a následně rytmickými stahy opouštějí penis.

Po orgasmu se erekce ztrácí opačným procesem a krev je z penisu odstraněna.

Slabá erekce

Je to problém značné části mužské populace překvapivě všech věkových skupin, ne jen starších mužů. Na Slovensku trpí nějakým problémem se slabou erekcí resp. erektilní dysfunkcí až 500 000 mužů . Tento problém je Iby symptomem jiného, ​​většinou vážného onemocnění.

Za slabou erekcí můžeme hledat dvě příčiny a to buď organickou nebo psychogenní resp. psychosexuální poruchu. Další informace o erektilní dysfunkci naleznete ZDE.

 Jak posílit erekci?

Je několik způsobů jak podpořit erekci:

aktivní život (sport)

zdravé stravování

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Jde o dvě základní věci, které mají obrovský vliv na naše zdraví. Ačkoli to je spojováno již téměř s každou oblastí zdraví, nic se nemění na faktu, že je tomu tak. Některé studie tvrdí, že   sport a správná výživa má na 70% procent na svědomí celkové zdraví člověka   a jinak tomu není ani ve spojení s erekcí. Proto do svého životního stylu zapojte pravidelný pohyb, zdravé stravování, přestaňte nadměrně pít, kouřit a jíst nezdravá jídla. Mohlo by to pomoci s vaším problémem s erekcí.

Další možnosti:

Existuje samozřejmě mnohem více možností, jak podpořit erekci. My jsme Vám představili asi ty nejznámější, lze říci základní pilíře léčby, ať už bylinné nebo farmakologické.

Jak jsme již zmínili, důvod, proč dochází k poruchám erekce může být organický nebo psychický. Z tohoto důvodu je nejprve nutné konkrétní problém odhalit, diagnostikovat a následně léčit. Protože pokud je zdravotní problém vážný, žádná z těchto rad nemusí být nápomocná a je nejlepší navštívit svého lékaře a problém konzultovat.

Erekce
5 (100%) 1 vote

Zanech svůj názor

TOPlist